Dňa 27.4.2022 sa konala Rozlúčka s maturantmi so začiatkom o 18,00 hod. Konečne. Po dvoch rokoch naša tradičná rozlúčka.

Fíha, dúfajme, že sa podarí, hovorili sme si. Verme, že všetky pandemické opatrenia sa zrušia a bude sa môcť konať. V najhoršom s respirátormi. Vydržíme.

Podarilo sa a to úplne super. Zaujímavý plagát /pod ním vznikli super fotky/ vytvorili chlapci Mgr. Oberučovej a ďalší  pútač namaľovala Nikol Frinková . U našich skvelých kuchárok sme si objednali  večere a zákusky. Školskú jedáleň sme premenili na slávnostnú sálu. Výzdoba na strope. Vyzdobené stoly a stoličky / rýchlo poukladali, rýchlo vyzdobili a so všetkým pomohli/ chlapci Mgr. Vojenčáka a šikovné dievčiny p. Bodnárovej, ktoré aj poroznášali večere, zákusky, občerstvenie a všetko možné a upratali a boli milé...

Prišiel DJ, rozložil aparatúru, svetlá... Všetko sme museli stihnúť za dve hodiny.  Naša skvelá mládež všetko stihla, a to v predstihu. O pol šiestej bolo všetko pripravené. Ešte skúška mikrofónov a môžeme začať. 

Prišli naši milí maturanti, pedagógovia a hostia – Ing. Viktor Palko, člen Rady ŠI a člen RZ, Mgr. Róbert Hudáček, člen Rady ŠI,  a vedenie ŠI – Mgr. František Stacho , poverený vedením ŠI, Mgr. Milan Kocur, zástupca pre pedagogickú činnosť.

Rozlúčka sa začala. Moderátorky Alexandra Copková a Vivien Agócsová všetkých privítali a sprevádzali večerom.

Sebastián Marek zahral na gitare a zaspieval pieseň Cesta.

Mgr. František Stacho, poverený vedením ŠI,  sa  prihovoril a rozlúčil s maturantmi. 

Vivien  Agócsová  zahrala na husliach Gaudeámus a na klavíri ju doprevádzala Diana Slopovská , neskôr zahrali a-mol čardáš. 

Za maturantov  sa všetkým  prihovorila a zamyslela  sa nad životom v ŠI Timea Marusinová.

Žiaci prejavili  vďaku a úctu  k svojim pedagógom odovzdaním kytíc.

Ing. Viktor Palko, člen Rady ŠI a člen RZ,  spolu s Mgr. Františkom Stachom odovzdali knižné odmeny s venovaním žiakom, ktorí si to zaslúžili za aktívnu prácu v ŠI: Vivien Orbánovej, Kristíne Jackovej, Sandre Demkovej, Dominike Gorejovej,  Natálii Capovej, Laure Chomčovej, Sarah Palkovej, Megan Poľaškovej, Tamare Koritárovej, Kristíne Povecovej, Viktórii Coganovej, Dáši Dlužaninovej, Karin Charitunovej, Eme Sivákovej, Milici Petrušovej, Timei Marusinovej, Matejovi Košárovi, Petrovi Hricovi a Kristiánovi Mulerovi. Ďakujeme.

Za darovanie krvi boli odmenení : Sandra Bekešová, Lenka Hacková, Lucia Hankovská, Nina Peláková, Kristína Židziková, Ľubomír Sivák, Daniel Tolínt, Tomáš Venceľ a  Nicolas Višnai. Ďakujeme.

Začala sa slávnostná večera a príjemnú atmosféru podfarbila hudba, ktorú namixoval DJ.

Všetci boli výborne pohostení a dúfajme, že aj spokojní. Krásni mladí ľudia, zrazu dospelí. Slávnostný odev im dodal noblesu. Veľa očakávania, veľa snov, veľa ideálov – dychtivá a úžasná  mladosť.

Potom začala neskutočná zábava. DJ akoby čítal z pohľadov, čo má zahrať. Pohyb a život a radosť zvíťazila nad všetkým. /aj covidom – pevne dúfame/. Tanec a tanec. Skoro sme to nevedeli ukončiť.

 

Ďakujeme milí maturanti. Dovidenia.

Skvelý realizačný tým.